с. Сокирниця. Сокирницький ДНЗ

Батьківський лекторій

Батьківська сторінка

Меморандум від вашої дитини

·         Будьте такими, якими ви прагнете виховатити мене, і тоді ви будете для мене справжнім взірзем.

·         Не нав’язуйте мені власних принципів, краще власним прикладом доведіть їхню життєву цінність.

·         Попри метушливу буденність,  клопоти і негаразди, не забувайте приділяти мені увагу і тепло, а я ставши дорослим, так само дбатиму про вас.

·         Не треба надміру критикувати мене. Повірте в мої  сили, здібності - я впораюся з будь-яким завданням, подолаю усі труднощі  і стану кращим,приймайте і любіть мене таким, яким я є, і серце моєзавжди буде відкрите для вас.

·         У спілкуванні  зі мною не зодягайте маску, не грайте якусь роль, - і наші стосунки будуть щирі і безпосередні.

·         Не застосовуйте до мене силу : жорстокість нікого не зробила кращим.

·         Не треба мене моралізувати з будь-якого приводу. Давайте проаналізуємо  ситуацію, подумаємо як краще або уникнути її надалі, і я не припускатимусь таких помилок.

·         Довіряйте мені, і я стану вашою опорою, вашим помічником.

·         Не треба виконувати всі мої забаганки. Деколи  я тільки перевіряю вас, адже людина духовна завжди вирізняється розумними потребами.

·         Не намагайтеся усе робити за мене. Не жахайтеся моєї самостійності, тільки тоді я виросту відповідальним і самостійним.

·         Будьте завжди поряд, будьте моїми справжніми друзями , любіть мене і один одного, будьте справедливі, - і це буде умовою мого щасливого дитинства і юності та вашої спокійнтої старості.

ПРАВИЛАДЛЯ БАТЬКІВ.

1.ВЧАСНО  ПРИВОДИТИ

ДІТЕЙ  ДО  Д/С.

2.ВЧАСНО  РОЗРАХО-

ВУВАТИСЬ  ЗА  Д/С.

3.   ВЧИТИ  ДІТЕЙ

САМОСТІЙНО  МИТИ

РУКИ  ПІСЛЯ  ЇЖІ

ТА  ТУАЛЕТУ.

4.   У  ДІТЕЙ  МАЄ  БУТИ

ЗРУЧНИЙ  ОДЯГ  ТА

ВЗУТТЯ.

5.    СЛІДКУВАТИ  ЗА

ЗДОРОВ’ЯМ   СВОЄЇ

ДИТИНИ.

Дев’ять заповідей батьківства

Не чекайте, що Ваша дитина буде такою, як Ви, або такою, як Ви хочете. Допоможіть їй стати самою собою.

• Не вимагайте від дитини плати за все, що Ви для неї робите: Ви подарували їй життя, як вона може віддячити Вам? Вона подарує життя своїм дітям.
• Не зганяйте на дитині свої образи, адже на старості це все повернеться сторицею (адже що посієш, те й збереш).

• Не ставтеся до проблем дитини зарозуміло: її життя для неї не є більш легким, ніж для Вас — Ваше (а може, навіть складнішим, тому що дитині бракує досвіду).

• Не принижуйте дитину!

• Не засмучуйтесь, якщо не можете щось зробити для своєї дитини; засмучуйтесь, якщо можете — але не робите.

• Пам’ятайте: для дитини зроблено замало, якщо не зроблено все.

• Умійте любити чужих дітей. Ніколи не робіть чужій дитині того, чого не хочете, щоб інші зробили Вашій.

• Любіть свою дитину будь-якою, хоча б тому, що дитина — це свято, яке поки ще разом із Вами.